Hakkımızda

ALC, 35 yıllık lojistik ve taşımacılık sektör deneyimi ile bilgi birikimine sahip kurucuları tarafından ALC Lojistik Taşımacılık ve Dış Ticaret Ltd. Şti. adı altında yeni bir anlayışla hizmet sunmak üzere 2011 yılında kuruldu.

Esas itibariyle, müşteri ihtiyaçlarını karşılamak üzere mal ve hizmetlerin kaynağından alınara nihai tüketicinin kullanıma hazır hale getirilmesine kadar olan tedarikin planlanması, taşınması ve bilgi akışı ile yönetiminin sağlanması olarak tanımlayabileceğimiz lojistik kavramı gittikçe günümüzde daha çok önem kazanmaktadır. Mal ve hizmet üreticileri ile satıcılarının kendi esas işlerine odaklanmaları ve lojistik süreçlerinda daha çok zaman, emek ve para harcamamaları için lojistik operatörlerinin bu hizmeti son derece bilinçli ve dikkatli yapılması gerekmektedir.

ALC Lojistik, çözüm ortağı olarak gördüğümüz müşterilerimizin bu gereksinim ve beklentilerine daha iyi ve butik bir terzi arayışıyla hizmet sunmak ihtiyacından ortaya çıkmıştır. Uzun yıllara dayanan deneyimin akademik bilimsellikle yoğrularak elde edilen engin birikimle değerli müşterilere hizmet sunmak temel esastır. Bu bağlamda temel felsefemiz ; profesyonel disiplin , amatör ruh ve butik bir anlayışla hizmet sunmaktır.